Skripta „DĚJINY PODNIKÁNÍ“ vznikla na základě pochopení autorky stejnojmenné vysokoškolské, zatím nevydané, učebnice stejného názvu, paní profesorky Jana Geršlové a jejího nakladatele Kamila Maříka z nakladatelství Professional Publishing.
Skripta „DĚJINY PODNIKÁNÍ“ jsou rozšířeným a doplněným textem stejného názvu. Na jejich zpracování se podíleli tři autoři: Martin Macháček napsal kapitolu druhou, Pavel Štrach kapitolu třetí a Jana Geršlová, která stála u zrodu celé učebnice
Studijní text „Dějiny podnikání“ je textem, který vznikl na základě stejnojmenné učebnice a je rozdělen do tří relativně samostatných částí tak, aby odpovídal logice výuky managementu na Vysoké škole ekonomie a managementu.
Učební text seznamuje čtenáře se základními problémy, týkajícími se světového hospodářství, historických aspektů jeho vývoje, regionálního uspořádání světa a globálních problémů, jimž současné lidstvo čelí.
Předložený text se soustřeďuje na integraci ekonomických a sociálních inovací v sociálních business strategiích ve firemním sektoru.
Předložený text se soustřeďuje na integraci ekonomických a sociálních inovací v sociálních business strategiích ve firemním sektoru.
Aktualizovaný a doplnění text Evropské unie autorů Petra Macha, Ivana Pilipa a Milana Žáka.
Vysokoškolská učebnice navazuje v magisterském programu na základní znalosti z hospodářské a sociální politiky na úrovni státu rozšířením, a to jak teoretických, tak i praktických znalostí v prostředí ekonomické integrace a globální ekonomiky.
Projekt „EVROPSKÁ UNIE“ je bezesporu projektem ambiciózním, v současné době zatím ojedinělým a vzhledem ke skutečnosti, že při jeho realizaci hrála téměř vždy větší roli politika než ekonomie, i vnitřně rozporným.
Globalizační proces je přirozený proces, který je nevyhnutelný a který mimo jiné pozitivně ovlivňuje další vývoj globálního podnikání.
Cílem publikace je ukázat studentům hospodářské dění nejen v národním, ale i celosvětovém měřítku jako proces, který není jen procesem ekonomickým, ale je z velké části ovlivňován politikou, s využitím pravidel pro texty prezenčního/kombinovaného/distančního studia (určené pro samostudium).
Cílem učebnice je ukázat studentům hospodářské dění jako proces, který není pouze procesem ekonomickým, ale je z velké části ovlivňován politikou. V teoretické rovině zahrnuje hospodářská politika řadu poznatků z politologie, sociologie, psychologie a práva a to vše v historickém kontextu.
Publikace je zaměřena zejména na analýzu faktorů konkurenceschopnosti české ekonomiky v mezinárodním srovnání a na identifikaci souvisejících hospodářsko-politických implikací pro podporu ekonomického dohánění a přechodu na znalostně založenou ekonomiku.
Učební text Logistika je úvodním materiálem pro posluchače, kteří se zabývají studiem problematiky obchodních vztahů a operacemi, které s vnějšími vztahy souvisejí.
Předkládaná učebnice klade důraz na otázky ekonomického růstu a konkurenceschopnosti s využitím pravidel pro texty prezenčního/kombinovaného/distančního studia (určené pro samostudium).
Předkládaná učebnice makroekonomické analýzy má poskytnout studentům ucelený pohled na otázky ekonomického vývoje zemí a prohloubit jejich schopnost chápat vnitřní i vnější příčiny a souvislosti.
Učební text seznamuje čtenáře se všemi nejdůležitějšími okruhy makroekonomické problematiky na úrovni základních kurzů makroekonomie standardně vyučovaných na vysokých školách s využitím pravidel pro texty prezenčního/kombinovaného/distančního studia (určené pro samostudium).
Čtenáři se do rukou dostává publikace s názvem Manažerská ekonomie (pokročilý kurz). Její ambicí je teoreticky pokrýt výkladovou formou problematiku ze stejnojmenného kursu, který volně navazuje na základní kurs Makroekonomie.
Publikace se zaměřuje nejprve na to, co vlastně makroekonomie zkoumá, čímž vymezujeme makroekonomii vůči ostatním oblastem ekonomické teorie. Poté se zaměříme na klíčové makroekonomické jevy. Dotkneme se však také oblasti makroekonomické statistiky, neboť schopnost makroekonomie jevy analyzovat a hospodářské politiky reagovat je podmíněna právě...
Čtenáři se do rukou dostává publikace s názvem Manažerská ekonomie (pokročilý kurz). Její ambicí je teoreticky pokrýt výkladovou formou problematiku ze stejnojmenného kursu, který volně navazuje na základní kurs Makroekonomie.
Každý, ať už si to uvědomuje či nikoliv, činí často ekonomická rozhodnutí, pohybuje se v prostředí trhu i pod vlivem jeho regulací. Znalosti základních zákonitostí a souvislostí v oblasti mikroekonomie přináší nespornou výhodou v podobě možnosti reagovat včas a správným směrem na okolnost a událostí, které ovlivňují člověka nejen s přesahem přes hranice...
Cílem této publikace je seznámit studenty magisterských kurzů s metodami a nástroji manažerské ekonomiky, která slouží v podnikové praxi jako podpora manažerského rozhodování a podnikového řízení.
Manažerská ekonomika rekapituluje, rozvíjí a doplňuje informace o finančních aspektech řízení podnikových procesů.
Učební text seznamuje čtenáře se všemi nejdůležitějšími okruhy mikroekonomické problematiky na úrovni základních kurzů mikroekonomie standardně vyučovaných na vysokých školách s využitím pravidel pro texty prezenčního/kombinovaného/distančního studia (určené pro samostudium).
Ekonomie se dělí na mikroekonomii a makroekonomii. Mikroekonomie se zabývá zkoumáním určitých mikroekonomických subjektů. Kdo jsou tyto subjekty a kdo mezi ně patří? Na to nalezneme společně odpověď.
Předkládaná učebnice představuje základní studijní literaturu v oblasti práva Evropské unie.
Učebnice Vnější ekonomické prostředí je koncipována jako doprovodný text ke studiu stejnojmenného předmětu na Vysoké škole ekonomie a managementu. Řazení jednotlivých kapitol a jejich tematické zaměření koresponduje se strukturou stejnojmenného kurzu na bakalářské úrovni.